Różnego rodzaju akcesoria do parzenia i serwowana kawy możesz naleźć w profesjonalnych sklepach. Detale, takie jak filiżanki, szklanki do kawy i zaparzacze odgrywają bardzo ważną rolę w procesie przygotowania kawy. Na przykład zestaw kawiarka plus młynek do kawy, świetnie sprawdzają się w przygotowaniu kawy ziarnistej lub mielonej. 

Zestaw kawowy dla początkujących

Należy pamiętać, że najmniej zdrowe są napoje zalewane bezpośrednio wrzątkiem lub przygotowane we french pressie. Dlaczego? Kawa w połączeniu z gorącą wodą wydziela substancje drażniące żołądek. W ekspresach przelewowych, wysokociśnieniowych i niskociśnieniowych para wodna przepływa przez kawę i skrapla się w imbryku. Zestaw z kawiarką stworzony jest dla miłośników kawy najwyższej jakości. Dla początkujących smakoszy kawy proponuje się zaparzacz do kawy – Aeropress. To praktyczne i  łatwe w użyciu urządzenie. To połączenie metody parzenia kawy w ekspresie ciśnieniowym, przelewowym z wykorzystaniem french pressa.

Nie zapominajmy o stylowych filiżankach!

Pyszna kawa najlepiej smakuje w pięknej filiżance lub ulubionym kubku. Ładna i starannie wykonana filiżanka do kawy espresso powinna mieć pojemność około 80 ml. Kawa podana w eleganckich naczyniach wzbudzi zachwyt wśród gości. Z kolei filiżanka do kawy flat white to naczynie o pojemności 200 ml. Każda z kaw zasługuje na odpowiednią filiżankę, tak aby jej spożywanie było komfortowe.